“Tunisia Language Centre” (TLC) 1 Temmuz 2018 tarihi itibariyle uluslararası öğrencilere Arapça, İngilizce ve Fransızca dil kursu organize ediyor. Başkent Tunus’ta bulunan eğitim merkezi Arapça öğrenimine yeni başlayacak veya ileri seviyede olan adaylara Temmuz ve Ağustos aylarında hizmet sunuyor.

 

Tunus’un siyasi ve sosyal yapısını tanıma fırsatı

Tunisia Language Centre yalnızca dil eğitimi sunmayı hedeflemiyor. Program Akdeniz, Arap ve Afrika kültürünün kesiştiği şehrin tarihi dokusu içerisinde konaklama imkânı sağlarken Tunus’un sosyal ve siyasi yapısını merak edenler için ise Parlamentoya ziyaret, çeşitli STK’larla buluşma ve Tunuslu siyasetçilerle görüşme olanakları sunuyor. Gerçekleşecek olan ziyaretlerde katılımcılar Tunus’un son dönemde yaşadığı demokratik değişimini bizzat tecrübe etme imkânını yakalayacak.

 

Yenilikçi ve interaktif pedagojik yöntemler

Arapça eğitim programı yenilikçi ve interaktif yöntemler kullanan nitelikli, tecrübeli ve en etkili pedagojik yöntemleri kullanan öğretmenler tarafından yürütülüyor. Katılımcılar 5 ila 10 kişilik sınıflarda çeşitli öğretim materyalleri ile derslere katılım sağlayacak.

 

Hat ve mozaik kursları

Program paketi 15 saat yoğunlaştırılmış dil kursu, testler, eğitim materyalleri, konaklama, yemek, gezi turları ve havaalanı transferini kapsıyor.  Klasik Arapça’nın yanı sıra katılımcılar isteğe bağlı olarak yerel Arapça, İngilizce, Fransızca ve Tunus’un klasik sanatlarından hat ve mozaik kursları alabiliyor.

 

Gruplara özel indirim

-1 Temmuz – 15 Temmuz (2 hafta): 499 Euro

-1 Temmuz – 22 Temmuz (3 hafta): 699 Euro

-1 Temmuz – 29 Temmuz (4 hafta): 799 Euro

-1 Temmuz – 12 Ağustos (6 hafta): 1099 Euro

-1 Temmuz – 26 Ağustos (8 hafta): 1299 Euro

 

Üniversite kaydı olan öğrencilere yüzde 10 indirim sağlanırken, 30 Nisan’da önce kayıt yaptıranlara yüzde 5 indirim söz konusu. Gruplar için ise özel indirim uygulanıyor!

Yaz tatili dışında eğitime devam etmek isteyenler dönem içerisinde derslere devam edebilir. Kayıtlar 30 Mayıs’a kadar devam ediyor!